cele

Kiwoo je celodřevěné kite surfové prkno, které se používá bez poutek a jakýchkoliv ploutviček. Již v dávnověku používali obyvatelé Havaje celodřevěná surfová prkna. Naším cílem bylo vyrobit celodřevěné kite prkno, které bude fungovat v evropských podmínkách jak na rovné vodě v Low Wind (LW), tak ve vlně. Výsledkem bylo Kiwoo, které vyrábíme v základním rozměru 5´6´´x 17´´. 

Tento rozměr se nám osvědčil jako univerzální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce. Pro klasické serfování na vlnách a pro těžší jezdce doporučujeme větší rozměr, který vyrábíme přesně dle požadavku zákazníka. Kiwoo je určeno pro všechny skupiny jezdců, největší zájem zaznamenáváme v poslední době především pro LW. Jezdci kteří jsou vyznavači takzvané Low Wind jízdy využívají právě toto prkno pro velmi snadný a naprosto dokonalý skluz“ bez odporu „ vody. 

Kiwoo se nedá srovnávat s žádným Twintipem (TT) které nikdy nejede po vodě naplacato jako Kiwoo a v podstatě stabilně „hrne„ vodu a vytváří velký odpor při jízdě. Žádná konstrukce ani velikost TT nenahradí!! Dokonalý, velmi jednoduchý skluz Kiwoo, který je doslova „ zabijákem „ LW. Další obrovskou výhodou proč si Kiwoo pořídit je absence „nadrozměrných“ kitů.

Máme vyzkoušeno, že při jízdě na Kiwoo je v 3-6m/s možno použít „pouze“ 12/13m kite. Kiwoo má carvingovou linii, která velice dobře funguje při stoupání proti větru a zároveň vytváří střední flexi prkna, která napomáhá klidnému a velmi efektivnímu zatáčení prkna na vodě. Zadní část prkna je opatřena „fish“ shapem, který zaručuje rychlý nástup do skluzu ve velmi slabém větru a zároveň dává prknu velmi dobrou stabilitu. Pro velmi pokročilé jezdce vyrábíme parabolickou záď, která je citlivější na změnu směru ale vyžaduje delší zkušenosti s jízdou na těchto prknech. 

Kiwoo má speciálně tvarované dno, které napomáhá vedení prkna v přímé linii a zároveň vytváří vztlak a reakci při tlaku na prkno. Kiwoo vyrábíme z masivu Paulownia, dřevo které má výbornou flexi, je velmi lehké a odolává slané vodě. Opracovaný tvar prkna je následně olaminovaný ze spodní strany, pak následuje gel coat. Povrch prkna je přebroušený a nanesen top coat, který vytváří velmi lesklý povrch. Hmotnost Kiwoo je 3kg.

[symple_box color=“gray“ text_align=“left“ width=“100%“ float=“none“]

Kiwoo je nutno před prvním použitím navoskovat serfařským voskem. Kiwoo má velmi rychlý nástup do skluzu, proto je vhodné do slabých větrných podmínek pro všechny úrovně jezdců.

Proč si Kiwoo pořídit :

  • Absolutně dokonalý skluz .
  • Jednoduchost použití a výborná stoupavost proti větru
  • Možnost použití pro kiting, klasický surfing a vawering
  • Výborná skladnost – absence ploutviček a padu
  • Malá hmotnost a jednoduchá údržba voskováním
  • Atraktivní vzhled, zvýšení prestiže jezdce
  • Nezávazné bezplatné odzkoušení
  • Cenová dostupnost

[/symple_box]